W fabryce Astona Martina

Aston Martin to marka jednych z najbardziej luksusowych, a jednocześnie sportowych, samochodów na świecie. Pojazdy produkowane są w dużej mierze na specjalne zamówienie.

Co ciekawe, oszacowano, że marka Aston Martin w ciągu prawie 100 lat produkcji wyprodukowała mniej aut niż przemysł samochodowy w Detroit w ciągu pięciu godzin. To pokazuje, jak bardzo unikatowe są samochody wyjeżdżające z fabryki Astona Martina.

Jak zatem wygląda produkcja takich pojazdów? Zakład produkcyjny nie przypomina tradycyjnej fabryki. Jest tutaj niezwykle czysto i elegancko.

Większą część fabryki stanowi montownia, gdzie montowane i skręcane są wszystkie elementy, które w dużej mierze dostarczane są do fabryki z zewnątrz. Każdy pojazd po zmontowaniu musi przejść kontrolę jakości i czystości, którą wykonuje się w białych rękawiczkach.

Tapicerka montowana jest ręcznie z dbałością o każdy detal. W przeciwieństwie do masowej produkcji w fabrykach największych koncernów, gdzie liczy się jak największa liczba wyprodukowanych egzemplarzy, tak tutaj nie ma pośpiechu.

Ważna jest precyzja i dokładność.