Usuwanie przebarwień – kosmetyczne metody

Coraz większa liczba osób cierpi z powodu powstających na skórze przebarwień, czyli ciemnych plam na skórze wywołanych przez wiele złożonych czynników. Ze względu na różnoraki charakter występowania, usuwanie przebarwień jest niezwykle trudną metodą. Należy pamiętać, o tym, że nawet rozjaśnione przebarwienie, może się ponownie pogłębiać, ponieważ nie da się wyeliminować czynników predysponujących, można je jedynie załagodzić oraz usunąć defekt estetyczny, którym są przebarwienia.

Ponieważ powstające zmiany są tylko efektem końcowym nasilających się szkodliwych wpływów czynników zewnętrznych na strukturę naszej skóry. O ile powstałe zmiany są wynikiem działania promieni słonecznych, to ich usunięcie jest łatwiejsze, natomiast zmiany hormonalne czy dolegliwości zdrowotne będą hamowały proces leczenia. Choć zabiegi są trudne i wymagają niezwykłych umiejętności dobierania odpowiednich parametrów, mieszania składników, czy stosowania kojarzonych terapii walki z przebarwieniami, to znajdują się one na liście zabiegów z zakresu kosmetyki estetycznej.

Stosowane terapie opierają się na zastosowaniu profesjonalnych preparatów rozjaśniających w połączeniu z intensywną terapią aparaturową. Przed wszystkim ich działanie będzie opierało się na zastosowaniu zabiegów złuszczających, zarówno peelingów mechanicznych jak i naturalnych. Ich intensywność oraz głębokość zależy od stopnia nasilenia zmian oraz jest stopniowo zwiększana przy kolejnych zabiegach.

www.suldus.pl

 .

http://www.medestetycznabutowska.pl/blog/zabieg-hifu-moje-przemyslenia-i-doswiadczenia/