Rodzaje reklam

Mogłoby się wydawać, że każdy bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, czym jest reklama. Okazuje się jednak, że dla większości są to jedynie przerywniki pomiędzy serialami i programami telewizyjnymi – co oczywiście nie jest błędem, lecz takie rozumowanie jest bardzo wąskie. Reklama jest bowiem każdą formą w której prezentuje się produkty, usługi, marki, idee – a przy tym zawsze jest płatna.

Jej głównym zadaniem i celem jest zachęcenie konsumentów do zdecydowania się na konkretną, reklamowaną wówczas ofertę lub uświadomienie o jakimś problemie, czy informacji o danym zagadnieniu lub wydarzeniu. W skrócie – każda reklama ma za zadanie stworzyć popyt, im wyższy, tym lepszy. Obecnie rodzajów reklamy jest bardzo dużo, są one wręcz niezliczone.

Vlepki pocięte na sztuki https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/39-vlepki-pociete-na-sztuki Drukarnia Booklet

Warto jednak skupić się na tych popularniejszych i sprawdzić jakie tak naprawdę są ich zamierzenia. Oto niektóre z nich:

  • Informacyjna, która jak sama nazwa wskazuje ma informować konsumenta o istnieniu danego produktu, marki lub usługi, a przy tym szczególnie mocno skupia się na atutach i korzyściach z podjęcia takiej, a nie innej decyzji zakupowej;
  • Przypominająca to taka, z której korzystają dość mocno uwarunkowane rynkowo marki. Takie, które są dość znane wśród konsumentów.

    Zadaniem takiej reklamy jest przypomnienie o istnieniu jakiegoś produktu lub poinformowanie o powstaniu jakiegoś dodatkowego;

  • Profesjonalna jest szczególną odmianą, ponieważ kierowana jest do konkretnych zawodów i branż. Dlatego też ciężko spotkać się z nią w codziennym korzystaniu z mediów. Często kierowana do: adwokatów, lekarzy, restauratorów, kucharzy, budowlańców, doradców finansowych, itd;
  • Reklama firmy to rodzaj reklamy mocno kojarzony z działaniami Public Relations.

    Taka ma nie tyle co promować daną firmę i gromadzić nowych odbiorców. Bardziej skupiona jest na poprawie wizerunku, dobrym odbiorze, wywarciu miłego wrażenia.

.

usługa infolinii infolinia oferujemy usługi