Kto się nadaje do prowadzenia własnej firmy?

Pracujesz w domu? Fajne masz, bo możesz pracować, zajmować się dzieckiem, masz czas wypić ciepłą kawę i jeszcze dobrze zarabiasz. Takie zdania często słyszą osoby, które zdecydowały się na założenie własnej działalności.

Niestety, rzeczywistość nie jest tak kolorowa jakby się zdawało – w końcu gdyby pieniądze spadały z nieba, a osoby pracujące w domu tylko leżały i pachniały, każdy prowadziłby dzisiaj własną działalność. Kto więc nadaje się do prowadzeni własnej działalności? Po pierwsze, osoba zakładająca działalność musi mieć żyłkę przedsiębiorcy.

W końcu w takim przypadku pracy i zleceń musimy szukać samodzielnie. To trudno zadanie, ponieważ będąc na etacie zadania dostajemy przydzielone z góry.

Po drugie – trzeba mieć siłę walki, odporność na porażki i zawsze plan awaryjny w rękawie. Są miesiące, kiedy praca idzie jak z płatka, a są i takie, kiedy brakuje zleceń.

Dlatego też trzeba się uodpornić na to, że nie mam tutaj stałej wypłaty. Są miesiące, gdzie zarobimy duże pieniądze, a są i takie, kiedy będziemy dopłacać do ubezpieczenia.