Higiena w SPA

Powstające wciąż nowe gabinety odnowy biologicznej muszą spełniać wiele warunków, żeby otworzyć i prowadzić działalność. Wysokie wymagania ustalane są głównie przez służby sanitarne i sprostanie im jest dużym wyzwaniem. Właściciele salonów muszą zakupić dobrej jakości urządzenia, które będą wykorzystywane do przeprowadzania zabiegów.

zęby

Ponadto muszą zapewnić serwis na okoliczność różnych awarii tych urządzeń. Spełnienie wymogów bezpieczeństwa i higieny to nie tylko sprawnie działające przyrządy, ale również ich nieskazitelna czystość, świeżość używanych prześcieradeł, koców, podkładów, fartuchów ochronnych, urządzeń sanitarnych. W pomieszczeniach, gdzie są przeprowadzane zabiegi powinno być zawsze czysto, dlatego w ciągłym użyciu muszą być środki sanitarne i kosmetyki, które zapewniają porządek i sterylność.

W zachowaniu czystości i bezpieczeństwa pomagają również rękawiczki jednorazowego użytku, papierowe ręczniki, czyściwo papierowe, jednorazowe klapki czy bielizna używana przez klientów podczas masażu całego ciała.

Diabetolog Poznań