Gdzie znajduje zastosowanie gaz LNG?

Gaz LNG to bardzo popularne paliwo stosowane w elektrowniach. Ma bardzo dużą wartość energetyczną, przez co jest o wiele bardziej wydajne i ekonomiczne niż inne rodzaje paliw.

Elektrownie zasilane na gaz LNG są jednak nadal rzadkością, a najwięcej można ich spotkać w Azji, szczególnie w Japonii. Największa i jednocześnie najbardziej znana elektrownia zasilana gazem LNG z tamtego regionu to elektrownia położona w Jokohamie.

Jest ona zasilana skroplonym gazem LNG, który jest wydobywany na Alasce. Gaz LNG jest także często stosowany jako alternatywne źródło energii w sytuacjach, kiedy do odbiorców z różnych przyczyn nie może zostać dostarczony gaz przez rurociągi.

LNG świetnie sprawdza się w transporcie w butlach, dzięki czemu można do dostarczyć niemal do każdego zakątku na świecie. Gaz LNG jako gaz zastępczy jest bardzo popularny np.

we Francji, w sytuacjach remontu rurociągów lub też ich awarii. Jest też tani, zatem jego chwilowe wykorzystanie nie wiąże się z podwyższeniem kosztów dostawy.