Fotoodmładzanie- również w gabinecie kosmetycznym

Rozwój technologii kosmetycznych i wdrażania do niej metod z zakresu medycyny estetycznej pozwala na powstanie wielu terapii o szerokim spektrum działania i przynoszących spektakularne efekty estetyczne. Połączenie skojarzonych, wielokierunkowych terapii pozwala na szybsze uzyskanie poprawy wyglądu naszej skóry.

Jedną z bardzo popularnych metod stosowanych w kosmetyce estetycznej jest zastosowanie wiązki świtała laserowego o odpowiedniej długości i ustawienia parametrów do wykonania, tak zwanego fotoodmładzania. Jest to metoda, jak sama jej nazwa wskazuje, odmłodzenia skóry poprzez zastosowanie światła.

Fotoodmładzanie to bardzo popularny zabieg ze względu na szerokie zastosowanie oraz szybkość jego wykonania. Zabieg trwa zaledwie piętnaście minut polega na nałożeniu żelu przewodzącego i przykładaniu głowicy na całej powierzchni twarzy, szyi oraz dekoltu, dokładnie miejsce przy miejscu.

Oddziaływanie zabiegu na skórę odbywa się poprzez wpływ na włókna kolagenowe ich odbudowe oraz regeneracje. Efektem zabiegu jest ogólna poprawa wyglądu skóry, wygładzenie zmarszczek, zamkniecie rozszerzonych porów skórnych, usuwanie przebarwień, lekkie działanie napinające i liftingujące.

Zabiegi muszą być wykonane w serii, aby uzyskać pełen efekt i utrzymanie go przez dłuższy czas. Systematyka pozwala na zwiększanie przy każdej następnej wizycie mocy, co wpływa na lepsze oddziaływanie zabiegu.

Zabieg jest niezwykle skuteczny, dlatego nie może zabraknąć go w śród oferty dobrego gabinetu kosmetyki estetycznej.  .