Czym różni się silnik spalinowy od elektrycznego?

Czym różni się silnik spalinowy od elektrycznego?

5 września 2017 Wyłącz przez Bartosz

Silniki spalinowe pozostają jedną z najpopularniejszych opcji, jeśli chodzi o samochody na naszych drogach. Ale z uwagi na coraz większe zainteresowanie ekologią, popularność zyskują też pojazdy w całości napędzane silnikiem elektrycznym.

Czym tak właściwie różnią się od spalinowych odpowiedników? Przede wszystkim tym, że do pracy potrzebują energii elektrycznej, a nie paliwa, więc nie wytwarzają szkodliwych dla środowiska spalin i toksycznych substancji. Głównie dlatego auta na prąd uważane są za przyszłość motoryzacji i jedno z najbardziej proekologicznych rozwiązań.

Obecnie jednak wciąż przegrywają z silnikami spalinowymi i to pomimo faktu, że są również od nich wydajniejsze i znacznie tańsze w eksploatacji – przegrywają jednak, bo są znacznie droższe, gdyż sam akumulator takiego silnika to spory wydatek, a jego zużycie zależne jest od wielu różnych aspektów, w tym m.in.

pogody. Być może dlatego w chwili obecnej bardziej popularne jest połączenie silników spalinowych i elektrycznych w tzw.

samochodach hybrydowych.

oleje silnikowe