Cellulit – defekt estetyczny

Cellulit to zmora nastolatek, świeżo upieczonych mam oraz kobiet w okresie burzy hormonalnej. Jeszcze nie tak dawno stosowaną metodą było smarowanie ciała specjalistycznymi błotkami i owijanie się folią. Był to tak zwany Body Wrapping, który raczej modelował sylwetkę niż likwidował cellulit.Dzisiaj dostępne metody w kosmetyce estetycznej pozwalają na zlikwidowanie pierwszych zmian lub zmniejszenie bardziej widocznych o jeden stopień.

Z pośród dostępnych metod najbardziej skuteczną jest Endermologie. Jej istota działania opiera się na zastosowaniu masażu podciśnieniowego emitowanego przez głowicę. Masaż ten pozwala na zassanie fałdu skórnego oraz jego naprzemienne zwijanie i rozwijanie poprzez wbudowane w głowice dwie rolki. W przypadku oryginalnej metody, klientka zakłada specjalny strój, który pozwala wykonywać płynne ruchy po ciele oraz zapobiega uszkodzeniom mechanicznym skóry.

www.dabudibu.pl

Metoda ta wykorzystywana jest również w wielu aparatach wyszczuplających, w których zamiast kombinezonu, smaruje się ciało oliwką w celu lepszego przesuwania głowicą. To naprawdę skuteczny zabieg zarówno na wymodelowanie sylwetki, jak również pozbycie się niechcianego i szpecącego cellulitu. Oczywiście, aby metoda była skuteczna należy zmienić nawyki żywieniowe, pić dużo wody, a zabiegi powinny odbyć się w serii z częstotliwością przynajmniej dwa razy wtygodniu. Cellulit ma tendencje do nawracania, dlatego warto dla podtrzymania efektów i profilaktyki powtarzać zabiegi raz w roku.

 .

dalmierze http://www.idaszewska.pl/