Auto rodzinne

Każdy, kto ma rodzinę, doskonale wie, że wybór odpowiedniego samochodu na jej potrzeby wcale nie jest łatwym zadaniem. Rodzina potrzebuje zwykle dużo miejsca – ten, kto jest rodzicem doskonale orientuje się, że zabawki, akcesoria i ubranka zajmują przestrzeń zupełnie nieproporcjonalną do wieku pociech.

www.delfinalia.eu

Dlatego zwykle w takich przypadkach sprawdza się kombi. Pozostaje jeszcze kwestia drogi zakupu – lepiej kupić auto na rynku wtórnym, czy pierwotnym? Obie te opcje mają swoje wady i zalety.

Wadą samochodu prosto z salonu jest oczywiście jego cena – zakładam, że niewiele jest rodzin, które nie wiedzą co począć z nadmiarem gotówki. Dlatego często w imię zakupu pojazdu trzeba zrezygnować z dodatkowych zajęć dla dzieci, wakacji lub wpędzić się w spłacanie kredytu na kilkanaście lat.

Z drugiej jednak strony decydując się na rynek wtórny należy mieć świadomość, że takie auto może by bardziej awaryjne i spędzać więcej czasu u mechanika. Co z kolei będzie dużym utrudnieniem dla naszej rodziny, w postaci chociażby prozaicznego zawożenia dzieci do szkoły lub krótkiego weekendowego wyjazdu za miasto.